Rozpoczęcie roku formacyjnego

ogniskoDzień był ciepły i słoneczny, gdy to 6 września nasza Wspólnota zebrała się w przyjemnie chłodnych murach przy ulicy Klasztornej.

Rozpoczęliśmy szkołą śpiewu, podczas której zadebiutowały nasze nowe animatorki muzyczne - Karolina i Agatka. Śpiew poszedł sprawnie i już po chwili mogliśmy udać się do kaplicy. Uczta przy Stole Pańskim miała odświętną obstawę. Pod koniec Eucharystii miało miejsce błogosławieństwo Diakonii Jedności, z prośbą o wylanie łask na naszych animatorów oraz Wspólnotę, w tym nowym roku formacyjnym.

Gdy już nasyciliśmy swoje dusze, przyszedł czas napełnić nasze brzuszki. W tym celu zgromadziliśmy się na klasztornym ogrodzie, gdzie też przy ognisku dokonywaliśmy aktów konsumpcji. Oczywiście, nie ma ogniska oazowego bez wspólnych zabaw i swawoli. Było przeciąganie liny (wynik tej konkurencji jednak przemilczymy), było skakanie przez linę i wszelkie doświadczenia z liną związane. Dla co odważniejszych była również możliwość wzięcia udziału w zabawie o tajemniczej nazwie „Palce w pralce”. Ogród kapucyński swym urokiem zachęcał również do długich spacerów i odkrywania zakamarków sadu. Innymi słowy, każdy znalazł coś dla siebie. Agapa trwała długo, gdyż nikt wcześnie nie chce opuszczać tak doborowego towarzystwa, jakim jest nasza stalowowolska Wspólnota. <3

Niezawodne Siostry Kamińskie

Zdjęcia